مطالب زیبا - پندآموز و جالب - متنوع و برچيده از اينترنت

همه چيز از همه جا - مطالب منتخب از اينترنت

انفلانزای خوکی - مفید و مختصر - لپ کلام - پیشگیری با تصویر

 

 

Mostafa Amirkhani - Taleghan Tehran IranMostafa Amirkhani - Taleghan Tehran Iran

"دکتر وینای گویال"

 

  در هنگام اپیدمی جهانی یک بیماری، امکان عدم تماس با عامل آن بیماری تقریباً غیرممکن است در حالیکه امکان پیشگیری از ابتلاء به آن وجود دارد.

هنگامی که هنوز سالم هستید و بدن شما علائمی از ابتلاء به آنفولانزای نوع A را نشان نمی‌دهد، رعایت چند دستورالعمل ساده از ابتلاء به بیماری و یا توسعه آن جلوگیری می‌نماید.

تنها راه ورود ویروس آنفولانزای نوع A از طریق دهان یا بینی و چشم می‌باشد. برای پیشگیری از بیماری کافیست نکات زیر را رعایت نمائید:

1)       دستهای خود را چندین بار در روز بشوئید.

2)      هیچیک از اجزاء صورت خود را لمس نکنید و در مقابل این وسوسه مقاومت نمائید. (مگر برای خوردن، نوشیدن، شستشو و سایر امور ضروری)

3)      دوبار در روز با آب نمک ولرم قرقره نمائید (می‌توانید از محلول لیسترین نیز استفاده نمائید.) ویروس آنفولانزای نوع A از هنگام ورود از طریق دهان یا بینی به مدت 2 الی 3 روز در گلو باقی‌مانده و همانجا تکثیر می‌شود. با قرقره محلولهای ضد‌عفونی کننده مانند آب نمک یا لیسترین می‌توانید از تکثیر ویروس و ابتلاء به بیماری جلوگیری نمائید. این توصیه ساده را بی‌اهمیت تلقی ننمائید.

4)      همانند بند 3، بینی خود را نیز حداقل یک بار در روز با آب نمک شستشو نمائید. این موضوع ممکن است برای برخی افراد کمی مشکل بنظر برسد اما با کمی تمرین موفق خواهید شد.

5)      مصونیت خود را از طریق مصرف غذاها و میوه‌های حاوی ویتامین C افزایش دهید. چنانچه ناچار از مصرف قرصهای ویتامین C می‌باشید، از وجود روی (Zinc) در آنها اطمینان حاصل نمائید.

6)      هرچه می‌توانید مایعات گرم مانند چای،‌قهوه و .... بنوشید. اثر نوشیدن مایعات گرم مشابه قرقره نمودن آب نمک اما بصورت معکوس می‌باشد. با قرقره نمودن، ویروس را از بدن خارج می‌نمائیم و با نوشیدن مایعات گرم، ویروس را به داخل معده انتقال می‌دهیم که در آنجا امکان تکثیر ندارد.

پیشنهاد می‌کنم این دستورالعملها را برای سایرین لیست نمائید. شما نمی‌دانید چه اشخاصی ممکن است با توجه به آن زنده بمانند.

البته دانشمندان با سعی زیاد منشأ پیدایش بیماری رو پیدا کردن ... تصویر ...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

 

 Mostafa Amirkhani  Taleghan Tehran Iran

....

البته اونجوریها هم که میگن بیماریه زیاد خطرناکی نیست، فقط یک کمی قیافه آدم عوض میشه ... بعد خوب میشه مثل تصویر پایین ...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

 

 Mostafa Amirkhani  Taleghan Tehran Iran

 

البته فقط شوخی بود ... مواظب خودتون باشید...

 

  
نویسنده : مصطفی امیرخانی ; ساعت ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٢۳

اسرار درمان سرماخوردگی - باورهای غلط در باره سرماخوردگی

هر سال چند بار سرما می خورید؟

 چقدر برای داروهای شیمیایی هزینه می کنید؟

 چند روز درگیر آن هستید؟

 آیا از راز عوارض واقعی داروهای شیمیایی آگاهی دارید؟

 آیا تا به حال درمان چند ساعته سرما خوردگی را تجربه کرده اید؟

ما معمولا سالی 5 تا 10 بار سرما میخوریم و هر بار بین 14 تا بیست روز درگیر آن هستیم یعنی حدود یک سوم تا دو سوم زندگی . از داروهای شیمیایی استفاده می کنیم که عوارض آن حتی برای پزشکان هم روشن نیست و زمینه ساز بیماری های صعب العلاج می شوند . این همه در حالی است که این بیماری را می توان ظرف چند ساعت برطرف کرد.

سرماخوردگی علی رغم ظاهر ساده اش اهمیت زیادی در سلامت ما دارد ؛ حتی کسانی که اعتقادی به داروهای شیمیایی ندارند ، با یک سرما خوردگی ساده به دام این داروها کشیده می شوند که به گوارش و کبد و کلیه ها صدمه می زند و سلامتی خود را به کلی به خطر می اندازند.

 اگر یاد بگیریم سرما خوردگی خود و خانو اده را مدیریت کنیم احتمال بروز بیماری های جدی تر و صعب العلاج تا حد زیادی کاهش

می یابد.

مکانیسم

سرما خوردگی تا سه روز اول یک بیماری ویروسی است و دانستن این نکته خیلی مهم است که در طب رایج آنتی ویروس نداریم و همین دلیل کافی است که داروی شیمیایی نخوریم. آنتی بیوتیک ها هم چیزی نه تنها کاری با ویروس ها ندارند بلکه باکتری های مفید سیستم ایمنی را هم از بین می برند. ویروس ها تنها در محیط سرد می توانند فعالیت کنند و به همین دلیل سیستم ایمنی در تقابل با آن ها بدن را گرم می کند و تب ظاهر می شود . داروهای شیمیایی سردند ، بدن را سرد می کنند، مانع از تب می شوند، علایم را مخفی می کنند و شما فکر می کنید بهتر شده اید. اما ویروس ها در این محیط سرد به شدت فعال می شوند و چون سیستم ایمنی تضعیف شده است میکروبهای موجود در بدن هم تکثیر بی رویه خود را آغاز کرده و فاز دوم بیماری به صورت عفونت های میکروبی آغاز می شود . این مرحله 14 روز طول می کشد و خود به خود بدون نیاز به دارو رفع می شود . ده درصد بیمارانی که وارد این مرحله می شوند به عفونت های ثانویه دچار می شوند که جدی ترند و درمان آنها بیشتر طول می کشد، مثل عفونت ریه و سینوس ها و ... و جالب این که مصرف داروهای شیمیایی در فاز اول این احتمال را به 20 تا 30 درصد افزایش می دهد.

ابتلا به بیماری هایی از این دست نتیجه ضعف سیستم ایمنی است که خود معلول اختلالات حرارت و رطوبت در بدن و معمولا سرد مزاجی است و همین است که بعضی ها که گرم ترند اصلا سرما نمی خورند و بعضی ها که سرد ترند مداوما درگیر این بیماری هستند و همین است که آنها که به داروهای شیمیایی تکیه می کنند سردتر می شوند و دفعات بیماری شان بیشتر می شود.

الگوی درمان

برای درمان سرما خوردگی و سایر بیماری های ویروسی باید بدن را گرم کرد که همان رو ش دفاعی خود بدن است . نوشیدنی های گرم، پوشش گرم و خوراکی هایی که مزاج آن ها گرم است اگر از روز اول مصرف شوند بیماری را بلافاصله متوقف می کنند چنان که در روز دوم باور نمی کنید که دیروز سرما خورده بودید . از آنجا که گرم کردن بدن ، سیستم ایمنی را فعال می کند و بدن خود به مبارزه با بیماری می پردازد، روز به روز قوی تر می شود و احتمال ابتلا به بیماری کاهش می یابد.

استفاده از میوه های ترش (که سردند) در فصل سرما و استفاده از ویتامین های داروخانه ای که توسط طب رایج توصیه می شود مضر است، مقاومت بدن را کاهش می دهد و باعث بیماری های صعب العلاج می شود. استفاده از میوه های گرم مثل سیب، موز، خرما، انگور وخصوصا بادام در حد تعادل، بدن را گرم، سیستم ایمنی را تقویت و ویتامین های مورد نیاز را تامین می کند.

توجه به مزاج غذاها و پرهیز از غذاهای سرد در فصل سرد و استفاده از غذاهای گرم و معتدل و نیز استفاده از مصلحات غذاها جهت اصلاح طبیعت آنها از روش های موثر در افزایش مقاومت بدن در برابر بیماری هاست.

چنانکه گفته شد سرما خورد گی های مکرر ریشه در اختلالات حرارت و رطوبت بدن دارد که با استفاده از سکنجبین ها قابل تنظیم و تعدیل است.

درمان

1 - عرق نعنا و عسل: 1 لیوان عرق نعنا با 1 قاشق غذا خوری عسل هر 4 ساعت یکبار

اگر بخواهید یک دارو برای سرما خوردگی استفاده کنیم همین عرق نعنا و عسل کافیست . نعنا و پونه از یک خانواده اند و می دانید چرا مار از آنها بدش می آید؟ چون سم او را خنثی می کند. شک نکنید، دارویی که سم مار را بی اثر می کند در مقابل ویروس ها و باکتری ها هم معجزه می کند.

کاربردهای دیگر: همه بیماری های ویروسی، عفونت های ویروسی دستگاه گوارش، دردهای استخوانی، زونا و ... خنثی کردن سم مار و  پس از حجامت

2 - شربت زنجبیل و عسل:1 قاشق غذا خوری عسل، 1 قاشق مربا خوری آبلیموی تازه و 1 قاشق چایخوری ( 3 نخود ) پودر زنجبیل در یک لیوان آب جوش دم بکشد،

وقتی ولرم شد با جِرم زنجبیل میل شود. روزی سه لیوان.

کاربردهای دیگر: تهوع و مسمومیت، همه بیماری های ویروسی، همه بیماری های سرد

بچه ها سکنجبین نعنایی را با آب لیموی تازه به جای سرکه تهیه کرده و مقدار خوراک آن را نصف کنید (نصف استکان از شربت با نصف استکان آب).

بیماری های فاز دوم

درد و عفونت گوش

یک تا دو قطره روغن بادام شیرین در هر گوش، و مالیدن روغن کنجد به پشت گوش

کاربردهای دیگر: عفونت های گوش، تجمع مواد در گوش، توصیه شده است حتی در سلامت کامل هم هر 2 هفته یکبار روغن بادام شیرین برای حفظ سلامت در گوش ها چکانده شود.

درد و عفونت گلو

یک قاشق غذا خوری چای، پوست نصف انار، یک قاشق غذا خوری آویشن با یک لیوان آب جوش 45 دقیقه دم بکشد، صاف شود، یک قاشق مربا خوری نمک اضافه شود جهت قرقره روزی 3 تا 4 بار

کاربردهای دیگر: گلودرد های چرکی ، سرفه های ناشی از نزول ترشحات به ریه و ترشح پشت حلق، این دارو ضدعفونی کننده وقابض است، وقتی قرقره شود عفونت های گلو را تکه تکه بیرون می آورد و محیط را ضد عفونی می کند.

عفونت ریه

قلیان عرق نعنا (عرق نعنا را به جای آب در قلیان بریزید و بدون آتش از قلیان استفاده کنید )، بادکش بالا و پایین قفسه سینه از پشت که بی نظیر است

عفونت های سینوسی حاد

استشمام اسانس خوراکی نعنا هنگام خواب،  شربت زنجبیل و عسل، شستشو با آب نمک رقیق که دو سه قطره اسانس خوراکی نعنا به آن اضافه شده باشد.

ترشح پشت حلق، عفونت های سینوسی مزمن، علایم آلرژی در گوش و حلق و بینی

این اختلال معمولا ناشی از باز بودن فم معده است که باعث می شود بخارات معده با بالا صعود کرده و در عملکرد سر و سیستم گوش وحلق و بینی اختلال ایجاد کند. فم معده در نتیجه بالا آمدن سطح غذا در معده و برخورد مواد اسیدی به آن متورم و شُل می شود و بعد ازمدتی این تورم به زخم با دردهای شدید بدل می شود . بالا آمدن سطح غذا در معده هم می تواند دلایل گوناگونی داشته باشد (مانند آتش کبد) که باید توسط طبیب حاذق بررسی شود

درمان: حجم غذا را یک سوم کاهش دهید، تا دو ساعت بعد از غذا دراز نکشید، در صورت اجبار به سمت راست بخوابید، بعد از هر وعده نصف استکان عرق نعنا میل کنید تا فم معده را محکم کند، صبح ها ورزش کنید تا بدن گرم شده و مویرگ های گوش و حلق و بینی باز شده و التهابات آن بر طرف شود، از نیم ساعت قبل تا دو ساعت بعد از غذا آب ننوشید، ماست با غذا نخورید، هر از گاهی عرق نعنا و عسل بنوشید.

 

سرماخوردگی کودکان و درمان آن

  
نویسنده : مصطفی امیرخانی ; ساعت ٥:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱۱

ده " 10 " عامل مؤثر در جلوگیری از پیری زود رس

Alireza Amirkhani    - علیرضا امیرخانی - هایپر استار

توضیح اینجانب :  متن توأم فارسی و انگلیسی بخاطر یادگیری یا آموزش زبان نیست ، تنها دلیل آوردن متن اصلی بخاطر حفظ مفهوم و دقت نظر نویسنده اصلی می‌باشد، چون در ترجمه به فارسی به خاطر بعضی ملاحظات فرهنگی و مذهبی، کمی متن اصلی بقولی " ایرانیزه " می‌شود.  با تشکر مجدد

1- اعداد بدرد نخور را به دور بریز. این شامل سن، وزن و قد میشه. اجازه بده پزشکان برای اونها نگران باشند، برای همین به اونها پول میدی دیگه.

Throw out nonessential numbers. This includes age, weight and height

Let the doctors worry about them. That is why you pay them

 2- فقط با دوستان خوش اخلاق معاشرت کن، غرغروها و بداخلاقها نابودت میکنند (ضمناً اگر جزو اون غرغروها یا بداخلاقها هستی این رو به خاطر بسپار).

  Keep only cheerful friends

The grouches pull you down. (keep this In mind if you are one of those grouches)

  3- شروع به یادگرفتن کن. کامپیوتر، هنر، باغبانی... هرچیزی که دوست داری، هرکاری که اجازه نده مغزت بیکار بمونه " حل جدول کلمات متقاطع هم گاهی خوبه " " این از خودم بود " . مغز بیکار کارگاه شیطانه"، و نام شیطان اینه: آلزایمر!

 Keep learning

Learn more about the computer, crafts, gardening

whatever. Never let the brain get idle

"An idle mind is the devil's workshop

And the devil's name is Alzheimer's

  4- از چیزهای کوچک و ساده لذت ببر.

 Enjoy the simple things

  5 - به جاهای نادرست و پر گناه نرو

برو به خرید، حتی مسافرت به یه شهر ویا یک کشور دیگه اما نه به جائی که پراز گناه و خطاست وهمیشه یادخدا باش " ایمان داشته باش"

  Don't take guilt trips

Take a trip to the mall, even to the next county, to a foreign country, but NOT to where the guilt is &َ Always Remember God

 6.بیشتر مواقع طولانی بخند. آنقدر بخند که احتیاج به نفس تازه داشته باشی. و اگر دوستی داری که تورو میخندونه بیشتر وقت خودت را با او بگذرون.

" خنده بر هر درد بی درمانی دواست - ضرب المثل ایرانی "

  Laugh often, long and loud. Laugh until you gasp for breath

And if you have a friend who makes you laugh, spend lots and Lots of time with HIM /HER

 7- اشک و غصه هم پیش میاد؛ یه کم گریه زاری کن، یه کم غصه بخور و تحمل کن و بعد حرکت کن.. تنها کسی که تمام عمر با تو خواهد بود، خودت هستی.

تا زنده ای زندگی کن.

  The tears happen

Endure, grieve, and move on. The only person who is with us our entire life, is ourself. LIVE while you are alive

 8- دور وبرت رو پر کن از هرچیزی که دوست داری، فامیل، هدایا و یادگاریها، موسیقی، گل و گیاه، سرگرمیها، هرچیزی که خودت دوستش داری.

خونه تو پناهگاه توست.

  Surround yourself with what you love

Whether it's family, keepsakes, music, plants, hobbies, whatever

Your home is your refuge

 9. قدر سلامتی خودتو بدون

اگر خوبه، نگهش دار و مواظب باش،

اگر استوار نیست، بهترش کن،

اگر هم بدتر ازاونی است که خودت بتونی کاری بکنی، خوب کمک بگیر.

  Cherish your health

If it is good, preserve it

If it is unstable, improve it

If it is beyond what you can improve, get help

 10 - در هر موقعیتی عشق خودت رو به کسانی که دوستشون داری بیان کن و بگو.

  Tell the people you love that you love them, at every opportunity

 

  
نویسنده : مصطفی امیرخانی ; ساعت ٦:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱