مطالب زیبا - پندآموز و جالب - متنوع و برچيده از اينترنت

همه چيز از همه جا - مطالب منتخب از اينترنت

انفلانزای خوکی - مفید و مختصر - لپ کلام - پیشگیری با تصویر

 

 

Mostafa Amirkhani - Taleghan Tehran IranMostafa Amirkhani - Taleghan Tehran Iran

"دکتر وینای گویال"

 

  در هنگام اپیدمی جهانی یک بیماری، امکان عدم تماس با عامل آن بیماری تقریباً غیرممکن است در حالیکه امکان پیشگیری از ابتلاء به آن وجود دارد.

هنگامی که هنوز سالم هستید و بدن شما علائمی از ابتلاء به آنفولانزای نوع A را نشان نمی‌دهد، رعایت چند دستورالعمل ساده از ابتلاء به بیماری و یا توسعه آن جلوگیری می‌نماید.

تنها راه ورود ویروس آنفولانزای نوع A از طریق دهان یا بینی و چشم می‌باشد. برای پیشگیری از بیماری کافیست نکات زیر را رعایت نمائید:

1)       دستهای خود را چندین بار در روز بشوئید.

2)      هیچیک از اجزاء صورت خود را لمس نکنید و در مقابل این وسوسه مقاومت نمائید. (مگر برای خوردن، نوشیدن، شستشو و سایر امور ضروری)

3)      دوبار در روز با آب نمک ولرم قرقره نمائید (می‌توانید از محلول لیسترین نیز استفاده نمائید.) ویروس آنفولانزای نوع A از هنگام ورود از طریق دهان یا بینی به مدت 2 الی 3 روز در گلو باقی‌مانده و همانجا تکثیر می‌شود. با قرقره محلولهای ضد‌عفونی کننده مانند آب نمک یا لیسترین می‌توانید از تکثیر ویروس و ابتلاء به بیماری جلوگیری نمائید. این توصیه ساده را بی‌اهمیت تلقی ننمائید.

4)      همانند بند 3، بینی خود را نیز حداقل یک بار در روز با آب نمک شستشو نمائید. این موضوع ممکن است برای برخی افراد کمی مشکل بنظر برسد اما با کمی تمرین موفق خواهید شد.

5)      مصونیت خود را از طریق مصرف غذاها و میوه‌های حاوی ویتامین C افزایش دهید. چنانچه ناچار از مصرف قرصهای ویتامین C می‌باشید، از وجود روی (Zinc) در آنها اطمینان حاصل نمائید.

6)      هرچه می‌توانید مایعات گرم مانند چای،‌قهوه و .... بنوشید. اثر نوشیدن مایعات گرم مشابه قرقره نمودن آب نمک اما بصورت معکوس می‌باشد. با قرقره نمودن، ویروس را از بدن خارج می‌نمائیم و با نوشیدن مایعات گرم، ویروس را به داخل معده انتقال می‌دهیم که در آنجا امکان تکثیر ندارد.

پیشنهاد می‌کنم این دستورالعملها را برای سایرین لیست نمائید. شما نمی‌دانید چه اشخاصی ممکن است با توجه به آن زنده بمانند.

البته دانشمندان با سعی زیاد منشأ پیدایش بیماری رو پیدا کردن ... تصویر ...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

 

 Mostafa Amirkhani  Taleghan Tehran Iran

....

البته اونجوریها هم که میگن بیماریه زیاد خطرناکی نیست، فقط یک کمی قیافه آدم عوض میشه ... بعد خوب میشه مثل تصویر پایین ...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

 

 Mostafa Amirkhani  Taleghan Tehran Iran

 

البته فقط شوخی بود ... مواظب خودتون باشید...

 

  
نویسنده : مصطفی امیرخانی ; ساعت ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٢۳